Potvrzení o daru

Obláček miska

Potvrzení o daru

Podmínky pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců)

(podle § 15 odst. 5 zákona o dani z příjmu)
Od základu daně mohou fyzické osoby (včetně zaměstnanců) odečíst hodnotu darů, pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období (kalendářní rok) přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 15% ze základu daně.
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) uplatňují odpočet darů z daní přímo ve svém daňovém přiznání.
Zaměstnanci, kteří si podávají vlastní daňové přiznání, uplatní odpočet obdobně jako OSVČ – tedy ve svém daňovém přiznání.
Zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně jednou ročně, nejpozději do poloviny února a to za celý předchozí rok. Snížení daňového základu se následně projeví v rámci daňového vyrovnání ve vyšší březnové výplatě.
 
Podmínky pro právnické osoby

(podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu)
Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu darů, pokud hodnota daru činí alespoň 2000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % z již sníženého základu daně. Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání.
Pro daňové účely musí jít tedy minimálně o dar ve výši alespoň 2000 Kč.
Podrobnější informace naleznete v Zákoně o dani z příjmů č. 586/1992 Sb.
 
Na základě žádosti zaslané na e-mailovou adresu info@plnebrisko.cz, nebo prostřednictvím zprávy pro příjemce při zasílání finančních prostředků na bankovní účet 8080828022/5500 nebo on-line platební bránu ComGate, je spolek Plné bříško z.s. povinen vystavit dárci potvrzení o daru.
Podmínkou pro vystavení potvrzení o daru je uvedení jména, adresy trvalého pobytu, v případě fyzické osoby, názvu, IČO, sídla, v případě právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby.
Dále číslo účtu dárce ze kterého byl prokazatelně dar odeslán, částka daru a datum odeslání daru.
MChovatelské potřeby(2)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení